8.12 – 15.12.2019 – Joga Na Szlaku na Zanzibarze

Joga Na Szlaku w afrykańskiej wyspie

ZANZIBAR

8-16.12.2019

(16 miejsc)

OPIS

Wędrowanie po Zanzibarze – wyspie przypraw  połączone z praktyką jogi łagodnej i rehabilitacyjnej. Odwiedzimy Stone Town i jego wąskie, kręte uliczki. Podoświadczamy smaków i zapachów na plantacji przypraw i damy się ponieść falom oceanu na krótkim rejsie po jego wodach. Praktyka jogi pomoże nam zadbać o przygotowanie się do wędrówki i regenerację po wysiłku. Do tego pyszne jedzenie wegetariańskie. 

PLAN

Każdy dzień (oprócz pierwszego) zaczynamy od jogowej rozgrzewki lub rehabilitacji. Szczegółowy, godzinny plan wycieczki znajdziesz do pobrania poniżej.

DZIEŃ 1

O 6:15 spotkanie na lotnisku we Wrocławiu, nadanie bagaży, wylot do Tanzanii (8:25 odlatujemy). Ok. 21:25 przylot na Wyspę. Po odebraniu bagażu, przejazd do Vanilla House (około 1h).

DZIEŃ 2

Wyruszamy Na Szlak smaków i zapachów – wycieczka na plantację przypraw, gdzie nakarmimy zmysły smaku i węchu nowymi aromatami. Odkryjemy także na nowo dobrze nam już znane smaki. W czasie spaceru zobaczymy jak rosną m.in.. ananasy, kakaowiec czy marakuja. Nauczymy się rozpoznawać rośliny lecznicze oraz przyprawy w ich naturalnym środowisku (kardamon, cynamon, kurkuma, wanilia, pieprz, itd.).  Zajęcia wprowadzające do projektu Joga Na Szlaku. Wieczorna sesja relaksacji – relaksacja progresywna mięśni wg Jakobsona. Seans filmowy

DZIEŃ 3

Spacer po Jambiani – wyjdziemy na spotkanie z rzeczywistością niepocztówkową.  Medytacja skanowania ciała. Lekcja gotowania lokalnych przekąsek zakończona wspólnym posiłkiem. Praktyka na macie – joga dla kręgosłupa, ćwiczenia rehabilitacyjne, asany relaksacyjne. Powitanie Księżyca – wieczorna medytacja i relaksacja.

DZIEŃ 4

Przejazd do Zanzibaru (miasta) - stolicy wyspy, gdzie odbędziemy podróż przez wieki – od średniowiecza po współczesność. Czego spodziewamy się po takim mieście? Jak je sobie wyobrażamy? Zweryfikujemy oczekiwania z rzeczywistością, spacerując wąskimi uliczkami historycznego centrum miasta, czyli Kamiennego Miasta (Stone Town), które do złudzenia przypomina arabskie mediny. Ta część miasta wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To tu urodził się wokalista grupy Queen. Miasto jest doskonałym przykładem nadbrzeżnych miast handlowych ludu Suahili w Afryce Wschodniej. Tam też zrobimy przerwę na kawę, owoce, lekki lunch w lokalnej knajpce. A przed zachodem słońca wypłyniemy na ocean tradycyjną łodzią dhow. W czasie rejsu towarzyszyć nam będzie lokalna muzyka. Przeprowadzimy też sesję warsztatową uważnego widzenia.

DZIEŃ 5

Spacer do wioski „obok” – Paje. Trasa plażą ma około 6 km. Powrót tą samą drogą albo ulicą lub, dla chętnych, dala dala ( w razie przypływu). Spotkanie na macie – skłony w przód. Powitanie Księżyca – wieczorna medytacja i relaksacja.

DZIEŃ 6

Praktyka jogi – pozycje siedzące i skrętne Wycieczka do lasu tropikalnego - Jozani, gdzie żyją endemiczne małpy Kolobusy. Powrót do Vanilla house – czas na plażing i relaks pod palmami. Praktyka na macie – pozycje stojące. Powitanie Księżyca – wieczorna medytacja i relaksacja.

DZIEŃ 7

Spacer ku jaskini Kuza (około 1 km w jedną stronę). Czas na snorkling i czytanie. Sesja na macie - asany z rodziny odwróconych i podparć. Powitanie Księżyca – wieczorna medytacja i relaksacja.

DZIEŃ 8

Czas na spakowanie się i pożegnanie z oceanem – zostawiamy za sobą to, czemu pora dać odejść, powitamy nowe jakości w swoim życiu. Pożegnalna sesja na macie medytacja góry. O 19:00 wyjedziemy na lotnisko. 22:25 wylot – uwaga – w Polsce lądujemy 16 grudnia (poniedziałek) około godziny 7:40.

Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie z powodu warunków pogodowych lub innych niezależnych od nas. Dobór tras jest modyfikowany na bieżąco.

CENA

8 dni pobytu (7 noclegów) = 6090 zł.

W cenie:

  • 7 noclegów w Vanilla House – Dom na Zanzibarze (www.vanillahouse.info)
  • Wyżywienie, praktyka jogi na macie, sesje medytacji i relaksacji – zgodnie z programem
  • Przelot samolotem w dwie strony
  • Lokalny transport
  • Opieka pilota
  • Wycieczki, spacery, warsztaty, poznawanie kultury lokalnej – zgodnie z programem
  • Ubezpieczenie NNW
INFORMACJE

Na macie zadba o Was Inga Rudecka – licencjonowana nauczycielka medytacji uważności oraz programów redukcji stresu mindfulness, instruktorka jogi po Wydziale Rehabilitacji warszawskiej AWF, jogi śmiechu i nordic walking.

Sprawę pilotuje Agnieszka Rewilak – doświadczona pilotka i organizatorka wycieczek, instruktorka pilatesu i masażystka. Agnieszka będzie nam też przewodnikiem.

Ponieważ do Tanzanii obowiązuje szczepienie na żółtą febrę (tzw. żółta książeczka), każdy uczestnik zobowiązany jest do jej wykonania. Na lotnisku właściwe służby mogą poprosić o okazanie żółtej książeczki, która potwierdza szczepienie. W razie jego braku albo zaszczepią pasażera na miejscu albo zawrócą do kraju. Lepiej mieć, niż nie mieć. Koszt szczepionki waha się między 235 a 250 zł w zależności od placówki. Szczepionka ma jedną dawkę, ale dobrze ją wykonać odpowiednio wcześniej przed wyjazdem. Ochrania przez 10 lat. Można ją wykonać w przychodni medycyny tropikalnej/ podróżniczej oraz w sieciowych przychodniach prywatnych. Wykonanie szczepienia na żółtą febrę pozostaje odpowiedzialnością uczestnika wędrówki.

Organizator może odwołać imprezę turystyczną z powodu zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż liczba minimalna, czyli 10 osób.

Szczegółowe informacje, plan wycieczki i ogólne warunki uczestnictwa dostępne są do pobrania tutaj: Ogólne warunki uczestnictwaProgram JNS na ZanzibarzeSzablon umowy - JNS na Zanzibarze.

Zachęcamy także do zapoznania się z wpisem "3 kroki do wyjazdu", gdzie znajdziecie przydatne informacje na temat zapisów.

ZAPISY i szczegółowe informacje:

joga@joganaszlaku.pl/ spokoj@spokojnaszlaku.pl lub telefonicznie pod numerami:

- Inga: +48 500 604 758
- Aga: +48 533 347 766